Papieren krant wordt luxeproduct

KrantenDe ene hoofdredacteur zweert bij papier en de ander werft zelf telefonisch lezers voor de iPad-versie , zo blijkt uit een dubbel-interview met Philippe Remarque (Volkskrant) en Peter Vandermeersch (NRC) in De Tijd. Over het bod van De Persgroep op Mecom zegt Van­der­meersch: “De media, dat zijn wij, maar voor­al ook Goog­le en Fa­cebook. Als je de markt zo de­fi­ni­eert, heeft Van Thil­lo maar een frac­tie in han­den. Als hij wil in­ves­te­ren van­uit een lief­de voor het kran­ten­vak, moe­ten we niet staan roe­pen dat het ge­vaar­lijk is. Ik vind het juist fijn te zien dat er nog mensen in kran­ten ge­lo­ven.”

De NRC-hoofdredacteur laat geen gelegenheid onbenut om de digitale versie van zijn krant te promoten: ‘We ver­die­nen er ge­woon meer op. We heb­ben geen eigen druk­ke­rij. Dus als we mor­gen alles di­gi­taal kun­nen doen, waar­om niet? Veel le­zers zwe­ren nog bij die ge­druk­te krant, maar laat ons er niet kramp­ach­tig aan vast­hou­den. Ik zit niet in dit vak om wit pa­pier zwart te maken. Ik ben hier om aan jour­na­lis­tiek te doen. Weet je dat ik geen pa­pie­ren abon­ne­ment meer heb op de krant? Som­mi­gen zijn daar­door ge­schokt, maar waar­om zou ik die hoop pa­pier thuis ver­gro­ten? Ik heb tien­tal­len abon­ne­men­ten op mijn iPad. Dat is perfect.’ Remarque daarentegen gelooft niet dat de papieren krant over vijf jaar verdwenen is: ‘Ze zeg­gen dat al sinds 1995. Het is onzin. De lees­er­va­ring – dat weet Peter he­laas niet meer – is su­pe­ri­eur op pa­pier. Die krant in huis geeft een fy­sie­ke band. Al besef ik dat dat voor de jongere ge­ne­ra­tie anders ligt.’  Van­der­meersch: ‘Ik voor­spel: de pa­pie­ren krant wordt een luxe­pro­duct, waar­voor je meer zal be­ta­len. Voor 420 euro per jaar in plaats van 370 willen we hem wel aan huis komen le­ve­ren, zelfs tot in Noord­oost-Gro­nin­gen’, aldus het interview bij De Tijd.

(bron: Villamedia)

Rob van den Braak

Printer’s devil (1964), phototypesetter, offsetprinter, teacher of graphic techniques, salesmanager, productmanager, trade journalist, founder of BlokBoek e-zine (2011). But above all husband, father, friend and lover of life in southern Spain (since 2010).
Blokboek 12 5 Jaar

De trainingen voor 2022 staan gereed. Kijk voor het volledige online aanbod van bestaande- en nieuwe trainingen op de website.

Elke week het nieuws van de printindustrie in de mailbox
Inschrijven:

* verplicht invulveld

BLOKBOEK.COM EN PRINTMEDIANIEUWS: HET OPTIMALE DOELGROEP BEREIK