Agfa en VITO versterken samenwerking rond groene waterstof
DUURZAAMHEID – Agfa en onderzoeksinstituut VITO hebben op 8 juli een langdurige samenwerking bekrachtigd op het gebied van groene waterstof. De ondertekening vond plaats in aanwezigheid van Vlaams minister-president Matthias Diependaele bij Agfa in Mortsel, waar momenteel hard gewerkt wordt aan de uitbreiding van de productiecapaciteit voor ZIRFON-membranen.
De samenwerking richt zich op de verdere ontwikkeling van innovatieve membranen voor alkaline waterelektrolyse. “Onze gezamenlijke roadmap en nieuwe productiefaciliteit zullen de transitie naar een groenere wereld aanzienlijk versnellen,” aldus Vincent Wille, president Digital Printing Solutions & Chemicals bij Agfa.

Diependaele prees de samenwerking als een toonbeeld van Vlaamse innovatie: “We verankeren groene waterstoftechnologie in Mortsel en versterken tegelijk de economische positie van Vlaanderen.”
De nieuwe fabriek, mede gefinancierd door het EU Innovation Fund, zal jaarlijks tot 20 GW aan elektrolyse ondersteunen en mogelijk 15 miljoen ton CO₂-uitstoot vermijden.
Meer over ZIRFON op: www.agfa.com/zirfon
De trainingen voor 2022 staan gereed. Kijk voor het volledige online aanbod van bestaande- en nieuwe trainingen op de website.
BLOKBOEK.COM EN PRINTMEDIANIEUWS: HET OPTIMALE DOELGROEP BEREIK