Eerste museum over 3D printen in Haarlem
EVENEMENT – Nu al een museum over 3D printen? In Haarlem zeggen ze dat het een wereldprimeur is, de 3D Print Gallery. Het museum wordt op 4 september geopend in De Koepel in ‘cel 1’ van de voormalige gevangenis van de hoofdstad van Noord-Holland.

Het initiatief komt van de twee Haarlemse studio’s More Than Layers (MTL) en Neolithic, beiden gevestigd aan de Oudeweg in het industriegebied Waarderpolder van de stad.
Beide studios’ laten naast eigen werk in 3D vooral ook de creatie- en productieprocessen zien. Daarnaast laten ze ook de geschiedenis zien van 3D printen. 3D printen en geschiedenis? Jazeker, de eerste 3D concepten verschenen al in de jaren veertig van de vorige eeuw.
Eerste thema ‘Larger Format Additive Manufcturing’
het museum begint meteen al met een thema. Zoals de titel al doet vermoeden gaat het daarbij om grote objecten, zoals onder andere meubels.
Het museum is vanaf 4 september aanstaande geopend voor het publiek.

De trainingen voor 2022 staan gereed. Kijk voor het volledige online aanbod van bestaande- en nieuwe trainingen op de website.
BLOKBOEK.COM EN PRINTMEDIANIEUWS: HET OPTIMALE DOELGROEP BEREIK